Breckin Meyer

28. ledna 2009 v 22:10 | Audrey |  Breckin Meyer

Breckin Meyer
Breckin Meyer se narodil 7. května 1974 v Minneapolis (stát Minnesota), vyrůstal však v losangelském Beverly Hills. Na kariéru herce a showmana jej nasměrovalo náhodné setkání s agentem své spolužačky Drew Barrymoreové. Narozdíl od Barrymoreové na Breckina rychlá sláva nečekala; začínal v reklamách a dabingem což mu dopomohlo k angažmá v několika televizních show nebo sitcomech. První větší úspěchy ale přišly až v letech devadesátých a později.

Já osobně jej znám především z filmu Road Trip (2000), kde si Breckin zahrál hlavního hrdinu - Joshe Parkera, který se se svou partou vysokoškoláků vydává na bláznivou cestu napříč zemí. Josh chce totiž zabránit tomu, aby se obálka s kompromitující videokazetou, která nikdy neměla opustit jeho pokoj, dostala do rukou dívky, která je už od dětství jeho partnerkou. Celý film je provázený vtipnými scénami a intrikami osudu.

Další podařený film, na který si vzpomínám je Milionový závod (2001), kde si zahrál po boku známých herců jako např. Whoopi Goldbergová či Rowan Atkinson. Celý film je o bláznivé honičce za velkou kupou peněz. Také se u ní hodně nasmějete.

Dalšími jeho filmy byly Garfield 1 a 2, kde se však hlavní role ujal kocour Garfield a tak trochu zastínil Breckinův úspěch. Já osobně si však myslím, že je to velmi dobrý a příjemný herec a dalo by se na něj koukat klidně i ve tříhodinovém filmu.

Kromě svých hereckých aktivit zkusil štěstí také jako hudebník a zpěvák. Prosazuje se i na poli scenáristickém, s hereckými přáteli Ryanem Phillippem a Sethem Greenem navíc založili vlastní produkční společnost…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama